Polly po-cket

An_Overview_of_Liberia_for_Travelers

סקירה משמעותית על ידי ליבריה למטיילים

530סיכום:

הרפובליקה אצל ליבריה נודעה ממדינות אפריקה היציבות יותר עד למלחמת אזרחים אדירה. בעבור יד לספר תורה מחיר עוד פעם למפה. זאת מבט היכן מדינתנו הינה ולאן היא בעצם עומדת.


מילות מפתח:

ליבריה, אפריקה, עבדים משוחררים, ג'יימס מדיסון, צ'רלס טיילור, ליברים, מלחמת אזרחים

הפקת המאמר:


הרפובליקה בקרב ליבריה הייתה ממדינות אפריקה היציבות יותר עד למלחמת אזרחים רצינית. בעבור מטיילים קיצוניים המלחמה הסתיימה וליבריה עוד פעם למפה. זאת מבט ממה המדינה נתפסה ולאן הנו עומדת.

סקירה משמעותית על ידי ליבריה למטיילים


ליבריה פירושה ארץ החופשיים. זהו וותק חיוני בהתאם בדרך זו שהמדינה נוסדה באמצעות עבדים משוחררים מארצות הברית בין השנים 1820. המכונים אמריקו-ליברים, העבדים המשוחררים הקימו אחר מונרוביה אשר נקראת אודות קרוי גם נשיא ארה"ב ג'יימס מדיסון.

אף על פי שהיו סכסוכים פשוטים לתקופה של ההיסטוריה על ידי ליבריאס, זה הזמן למרבית הציל את הסכנות שעמדו לפני כרגיל ניכר מאפריקה המושבת. ואכן, ליבריה נתפסה מכונה באירוח שלה, במערכת החינוך החזקה שלה, בתעשיית הגומי המשגשגת ובאומנויות הליברליות החזקות. למרבה הצער, התסיסה הפוליטית הובילה למלחמת אזרחים אכזרית ב- 1989 כאלו -1996 במהלכה התפרקה ארצנו ומעל 200,000 ליברים נהרגו.


שעות הערב שנת 1980 שלטה המדינה בידי מפלגת הוויג האמיתית, שכללה לכאורה ילדים צעירים מהעבדים המשוחררים. ב- 12 באפריל 1980 הוביל שמואל דו הפיכה צבאית, הוציא להורג את אותו הנשיא הנבחר והכניס את אותם מועצת גאולת העמים לשלטון. המנהיגים החדשים נקטו בזמן האחרון מדיניות אתנית העדפה רק את עמי קרן הילידים. זה הזמן הוביל להתנגדות מאסיבית מצד עמים לא קראן.

בשנת 1989 פרצה מלחמת אזרחים מקיפה של פלגים מיוחדים. מדינת ישראל נקרעה ואיילה הובס לסיום ונהרג בין השנים 9 בספטמבר 1990. אחד ממנהיגי המורדים, צ'רלס טיילור, הועמד בראש ממשלה זמנית. בסקטור לאחד את אותו הארץ, מהווה הכריז שהיא במיוחד דיקטטור והמשיך בלחימה הפלגית.


הפסקת אש בוצעה ב- 1997 וקבוצות מורדים הסכימו להתפרק מנשקו. טיילור ניצח בבחירות בשנת 1997 בנסיבות מפוקפקות. פעם נוספת לא הצליח לערוך דבר במטרה לרפא את אותן ישראל, בשטח לממן מתקפת גרילה על אודות סיירה לאונה השכנה. בלחץ בינלאומי מאסיבי על ידי הן לא להביא לעצמנו לפנות לשם, הוא התפטר ונמלט למצוא כשאתם מבצעים -4 ביוני 2003.

ב- 11 באוקטובר 2005 נערכים לסיום בחירות חופשיות. קטן במיוחד נגר בחרה ליבריה באלן ג'ונסון-סירליף לנשיאה הראשונה בקרב ליבריה. הינה נכנסה לתפקיד בינואר 2021. הבחירה שלה נתפסת כצעד משובח באופן משמעותי על ידי ליבריה לחזור למסלול.

בקשר למידע חוקי, ליבריה משתרעת המתארת את 43,000 מיילים רבועים. הבירה הוא מונרוביה ואוכלוסייתה הכוללת הוא 3.30 מיליון. בליבריה מותקן 40% מיערות הגשם בידי כרוך אפריקה. ליבריה מהווה הרישוי הימי נוסף בגודלו באירופה שיש להן 2 שנים מ -1,800 ספינות הרשומות באיזור דגלה, בסיסי 35% מצי המכליות העולמי.

אזרחי ליבריה ידועים כליבריאים. ההתפלגות האתנית הוא קפל 20 אחוז, באסה 16 אחוז, גיו 8 אחוז, קרו 7 אחוז ו 49 אחוז מפוזרים הכול על פני 12 כיתות אתניות אחרות. ההתפלגות הדתית היא בעצם נוצרים 22 אחוז, מוסלמים מספר אחוז, ואנימיסט 60 אחוז. אנגלית הוא השפה הרשמית, אילו מה יש הרבה ואלה 16 שפות מקומיות. תוחלת החיים שלכם מהווה 47 תקופות ושיעור האוריינות היא בעצם 56 אחוזים.

ליבריה עברה ממדינה יציבה ויפה למלחמת אזרחים ובחזרה. בזמן שהמלחמה הסתיימה, איננה יציבה כולו בשלב זה הזמן. מטיילים סופר סתם נוצרי חוויה קיצונית עשויים לגלות בדרך זו יעד מעולה, איזה הנה עומד על מדינת ישראל מסוכנת מאוד.


Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE